گیربکس حلزونی چینی | گیربکس کتابی

خرداد, 1399 بدون نظر حرفه, مقالات

گیربکس حلزونی یا مکعبی از یک پیچ حلزون یا ماردون فولادی، و یک چرخ حلزونی که عموما از جنس برنج و یا فسفر-برنز ساخته شده، تشکیل شده است. در گیربکس های حلزونی حرکت دوار پیچ حلزون بر روی چرخ حلزونی سبب انتقال نیرو می گردد. اجزای اصلی تشکیل دهنده این گیربکس های حلزونی شامل: پوسته، پیچ حلزونی، چرخ حلزونی، بیرینگ ها، سیل ها و آب بند، شفت و هالو شفت ورودی و خروجی می باشد. با توجه به مکانیزم گیربکس های حلزونی، این گیربکس ها می توانند با نسبت های دوری بسیار بالا تولید گردند. همچنین در گیربکس های حلزونی، حرکت پیچ حلزونی بر روی چرخ حلزون به راحتی امکانپذیر می باشد، ولی چرخ حلزون نمی تواند سبب گردش پیچ حلزون شود که به این ویژگی اصطلاحا، عدم برگشت پذیری گیربکس می گویند. قابلیت عدم برگشت پذیری در گیربکس های حلزونی سبب شده که این گیربکس یکی از مناسبترین انواع گیربکس جهت استفاده در بالابر ها باشد.

الکتروگیربکس های حلزونی چینی cew با مزایای راندمان بالا، ابعاد کوچک، قابلیت نصب و استفاده آسان و بهره دهی مطمئن و بدون مشکل جایگزین بسیار مفیدتری برای مبدل های سرعت مانند ( زنجیر، جعبه دنده، تسمه. قرقره) که بسیار حجیم نیز می باشند می باشند.

نکات مهم برای انتخاب گیربکس حلزونی :

۱ – نوع ماشینی که گیربکس برای آن انتخاب شده است

۲- دمای محیط

۳- شرایط محیط (گرد و خاکی، رطوبتی، یخ زده و …)

۴- موتور محرک

۵- نوع انتقال بین موتور و گیربکس (مستقیم، موازی، درجه و …)

۶- آرایش محورها

۷- مقدار بار شعاعی

راهنمای بکارگیری گیربکس

گیربکس حلزونی باید محکم به یک پایه مسطح پیچ شود تا ارتعاش ننماید. اگر احتمال ضربه، بار بیش از حد یا گریپاژ می دهید، از کوپلینگ های هیدرولیکی، محدود کننده های گشتاور نیرو، کلاچ و غیره استفاده کنید. اگر می خواهید گیربکس را رنگ بزنید، کاسه نمدها را بپوشانید تا از خراب شدن آنها جلوگیری نمایید.

کاربرد گیربکس حلزونی :

گیربکس حلزونی به علت ویژگی های خاص خود دارای کاربرد فراوانی در صنعت هستند از جمله این کاربرد ها :
ماشین آلات و بالابرهای ساختمانی
دمنده و هواکش ها
دیزل ژنراتورها
سیستم های انتقال مواد
معادن و حفر چاه
کانوایرها
نوار نقاله
کمپرسورها
ماشین آلات تراش
نانوایی ها
آسیاب ها
میکسرها
صنایع کاشی و سرامیک
صنایع غذایی

همچنین میتوانید از وب سایت پمپ درویش دیدن نمایید .

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *