پمپ روغن داغ چیست ؟

سال ۱۹۶۰ میلادی برای اولین بار یک پمپ سانتریفیوژ به صورت افقی ساخته شد. البته این پمپ تنها به این منظور طراحی و ساخته شد که بتواند پمپاژ سیالاتی با درجه حرارت بالا را انجام دهد. به این مدل از پمپ ها پمپ روغن داغ گفته می شود. میزان گرمایی که این پمپ می تواند تحمل کند بر اساس سیالی که در آن مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت می باشد. .

آشنایی با اولین پمپ سانترفیوژ افقی؛ پمپ روغن داغ چگونه است؟

عملکرد این گونه پمپ ها ارتباط زیادی به پروانه متصل به الکتروموتور آنها دارد. در این پمپ ها زمانی که موتور الکتریکی روشن می شود پروانه شروع به چرخیدن می کند و از طریق چرخش پره های آن انرژی جنبشی وارد سیال می گردد. این اتفاق باعث می‌شود سیال از داخل پمپ بیرون برود. در مورد پمپ روغن داغ خوب است بدانید که دارای قطعات مختلفی مثل یاتاقان، آب بند و محفوظ است. با توجه به اینکه این پمپها در دمای زیاد پمپاژ مایعاتی دارند برای خنک کردن آنها باید از سیستم های قوی مثل هوای سرد یا روغن های داغ استفاده شود. پمپ روغن داغ انواع مختلفی دارد.

دستگاه پمپ روغن داغ چیست ؟

پمپ روغن داغ سانتریفیوژ یکی از مهم ترین انواع این پمپ ها است. پمپ مگنتی که با نام مغناطیسی هم شناخته می شود نوع دیگری از پمپ های روغنی داغ می باشد. یکی دیگر از انواع پمپ ها پمپ دنده ای است. پمپ کند نیز یکی دیگر از انواع این پمپ های روغنی است که شما می‌توانید از آن استفاده کنید. در مورد پمپ های روغنی داغ باید بدانید که آنها کاربردهای زیادی داشته و مانند بسیاری دیگر از دستگاه های صنعتی دارای مزایا و معایب زیادی هستند. در ادامه در مورد کاربردها و مزایا و معایب آنها بیشتر صحبت خواهیم کرد پس ما را همراهی کنید.

مقالات پیشنهادی  اصنافی که مجاز به بازگشایی از ۳۰ فروردین نیستند

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.