انواع گیربکس خورشیدی

گیربکس خورشیدی یکی از انواع گیربکس صنعتی می باشد که در صنایع مختلفی کاربرد دارد . این نوع گیربکس حتی در صنایع نظامی نیز به واسطه لقی بسیار کم و دقت بالای آن بسیار استفاده میشود . گیربکس سیاره ای یا خورشیدی به سه دسته اصلی زیر تقسیم میشود که در ادامه درباره هر مدل جداگانه صحبت خواهیم کردگیربکس خورشیدی پایه دارگیربکس فلنچ دارگیربکس سیاره ای هالو شافت

معرفی انواع مدل های گیربکسهای خورشیدی

این مدل گیربکس دنده خورشیدی همراه با فلنچ تولید میشود که برای استفاده در محیط هایی می باشد که امکان نصب به صورت پایه دار نمی باشد و باید عمودی نصب شود ، به طور مثال میتوان برای استفاده در کارخانه های سیمان و میکسر ها نام برد . شـافت خـروجی گیـربکس های خـورشیدی فلنج دار می تواند به عنوان شافت اصلی دستگاه مصرف کننده نیز عمل کند. گیـربکس های خـورشیدی فلنجدار دارای یک فلنـج مـاشین کاری شده در سمت شـافت خـروجی می باشد که از آن جهت نصب گیـربکس استفاده می شود. شافت خروجی می تواند به صورت هزارخاری داخلی، هزارخـاری خارجی یا شافت توپر با خار تخت ارائه شود. بـا تـوجه به امکان نصب مـوتـورهای هیدرولیکی یـا الکتریکی، انواع مختلفی از این نوع گیربکسها را می توان در اندازه های متفاوت ارائه کرد که در گستره وسیعی از کاربردهای صنعتی قابل استفاده می باشند.

گیربکس خورشیدی پایه دار ( Foot Mounted )

این سری به صورت پایه‌دار ( نصب به صورت افقی و روی زمین یا سطح صاف ) همراه با شافت خروجی تولید شده و قابلیت انتقال گشتاور از ۶۵ تا ۷۵۰ دکا نیوتن‌متر را دارد ( این ممکن است در مدل ها و برندهای مختلف تغییر داشته باشد و به صورت نباشد ) این محصولات دارای یک ساپرتر مضاعف با پایه، برای بخش خروجی و یک شافت سیلندری برای انتقال حرکت می باشد. سری RR-U گیربکس خورشیدی رجیانا یکی از این محصولات می باشد .

گیربکس خورشیدی هالو شافت (Hollow Shaft)

از این مدل که با نام گیربکس هالو هم شناخته میشود برای کاربری های صنعتی با لرزش زیاد و تکان های متعدد بسیار مناسب می باشد . ساختمان این نوع گیربکس به این صورت است که در بخش خروجی با یک هالو شافت که دارای سایز مناسبی برای هر نوع شرینک دیسک می باشد قرار دارد و همچنین دارای یک بازوی گشتاور برای هر کاربری تجهیز شده است، می باشد .در این نوع گیربکس ها بر خلاف گیربکس های شافت مستقیم ، شافت خروجی هالو شافت (مادگی) بوده و در سه صورت هزار خار، تک خار و شرینک دیسک ارائه می شود که بر اساس نیاز استفاده می شوند.

 

 

مقالات پیشنهادی  وارد کننده انواع گیربکس خورشیدی در ایران

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.