پمپ شناور

امروزه که در کشور ما مشکل کمبود آب وجود دارد به همین دلیل بعضی از مشاغل مانند کشاورزان ، باغبانان و صاحبان گلخانه بسیار از این نوع دستگاه استفاده میکنند تا هم بتوانند به درستی عمل آبیاری را انجام دهند و هم در مصرف آب صرفه جویی کنند ، با این عمل میتوانند هزینه های خود را نیز کاهش دهند . پمپ شناور که با نام های پمپ چاه عمیق و پمپ آبیاری نیز شناخته میشود ، به دو شکل یکپارچه و دو تکه در بازار موجود است .

پمپ شناور چیست ؟

در این نوع از پمپ ها موتور در قسمت پایینی دستگاه نصب میشود تا درتماس با آب خنک شود . این پمپ ها به صورت کلی به دو شکل تک فاز و سه فاز ساخته میشود که این ویژگی به برق دستگاه ربط دارد ، همچنین از دسته پمپ های سانتریفیوژ طبقاتی است و به طور کلی در زمینه های پمپاژ آب های تمیز یا لجنی ( لجنکش ) و همینطور تقویت فشار فعالیت استفاده میشود .  

کاربرد پمپ شناور

  • در مزارع و زمین های کشاورزی با استفاده از این پمپ می توانند در مصرف آب خود تحولی ایجاد کرده و در عین آبیاری کامل محصولات خود ، از به هدر رفتن آب نیز جلوگیری کنند .همینطور در زمینه های خانگی هم از این پمپ بسیار استفاده میشود در زمینه هایی مانند تامین آب و سیستم آبرسانی یک آپارتمان معمولی یا با ارتفاع زیاد . 

انواع پمپ های شناور 

  • پمپ شناور چاه عمیق : ساختمان ساختاری این پمپ دو لایه بوده که با اسم پمپ شناور در بازار به فروش میرسد . پمپ های شناور فاضلاب و تخلیه : از نوع پمپ برای عمل لجن کشی استفاده میشود . پمپ شناور تخلیه : این نوع را با اسم پمپ کف کش میشناسند . پمپ شناور را با توجه به سفارش مشتری از دو اولیه ی استیل و چدن میسازند .

مرکز پمپ شناور

پمپ شناور ، یک پمپ گریز از مرکز عمودی درونش جایگزینی میشود تا از آن برای انتقال آب یا هر گونه سیال دیگر از چاه یا ارتفاعات شبیه به آن ، استفاده شود . پمپ شناور را بر اساس طبقه میتوان انتخاب کرد که این عمل باید با توجه به فعالیت و ارتفاع چاه یا سیال مورد نظر انجام شود . در نوع یکپارچه ی پمپ شناور پمپ و موتور در یک پوسته ی خاصی قرار ولی در نوع دو تکه موتور و پمپ در جاهای جدای از یکدیگر قرار دارند .  

تهویه پمپ شناور

پمپ های الکتریکی گریز از مرکز عمودی و افقی پمپ ها؛ پمپ های شناور برای خانگی، تجاری، کشاورزی و مصارف صنعتی؛ پمپ برایزهکشی آب شفاف و فاضلاب؛و سیستم های تهویه مطبوع است.

مقالات پیشنهادی  پمپ ضد اسید استیل 316

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.