گیربکس حلزونی

در گیربکس حلزونی ورودی مارپیچ (ماردون) که معمولاً فولادی است دنده های برنجی را که در وسط قرار دارند می چرخاند. با توجه به نحوه خاص قرارگیری دنده ها و زاویه بین آنها، در گیربکس حلزونی ، (معمولاً در نسبتهای بالاتر از ۴۰/۱) ، برگشت پذیری خیلی کمی دارند. که این یکی از مزیتهای آن بوده و به عنوان گیربکس بالابر ، آسانسور و … بسیار کاربرد دارد.
مصرف گیربکس حلزونی بیشتر در موارد ذیل است:

صنایع غذایی ، گیربکس نوار نقاله ، گیربکس ماشین بلوک زنی ، گیربکس کانوایر کوچک ، صنایع کاشی ، صنایع سرامیک ، گیربکس کمپرسور ، آسیاب کوچک ، گیربکس ماشین آجر زنی ، تراک میکسر ، گیربکس خردکن ، گیربکس کوره صنعتی ، گیربکس بالابر ، آسانسور ، گیربکس ماشین آلات بسته بندی ، گیربکس نانوایی ، صنایع شکر ، صنایع پلاستیک سازی ، صنایع دریایی و غیره از جمله صنایع پر مصرف در گیربکس حلزونی هستند.

گیربکس حلزونی SEW

ملاحظات مربوط به ظرفیت حرارتی

در موارد خاص (خصوصاً سری MVF و VF) باید بررسی کنید که توان جذب شده از حد پایینی ظرفیت حرارتی تجاوز نکند. در مواردی که سرعت دوران شافت حلزون بیش از ۱۴۰۰ دور در دقیقه باشد و یا نیروی سنگینی حضور داشته باشد و یا گیربکس حلزونی به طور پیوسته کار کند، می­بایست توان بکار گرفته شده کمتر و یا معادل POT ظرفیت حرارتی باشد.

اگر کار الکتروگیربکس حلزونی به مدت دو ساعت پیوسته باشد و سپس طی یک فاصله زمانی مناسب با دمای محیط برابر شود، POT را نباید در محاسبات در نظر گرفت.

برای کاربری مورد نظر شما، اگر به طور مداوم و پیوسته کار می کند، پیشنهاد میشود قبل از ثبت سفارش با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید.

به منظور بهره برداری مطلوب از گیربکس حلزونی لطفا به نکات زیر به دقت توجه فرمایید:

نکات :

۱- محل نصب باید دارای استحکام کافی بوده تا از ارتعاش گیربکس حلزونی جلوگیری شود.

۲- در صورت احتمال ضربه به گیربکس حلزونی ، بار بیش از حد وگریپاژ،از کوپلینگ های هیدرولیکی ، محدود کننده های گشتاور خروجی، کلاچ و غیره استفاده نمایید.

توجه: باید توجه داشته باشید که کلاچ ها بسیار متنوع ودارای کاربردهای مختلف میباشند از اینرو انتخاب و کاربرد صحیح کلاچ در انتقال حرکت از موتور به گیربکس و از گیربکس به ماشین،در طول عمر گیربکس حلزونی تاثیر به سزایی دارد.

گیربکس حلزونی SEW

۳- قبل از راه اندازی، از هم محور بودن شفت خروجی گیربکس حلزونی و شفت ورودی ماشین اطمینان حاصل نمایید.این مورد بیشترین درصد احتمال خرابی در گیربکس را به خود اختصاص میدهد.

۴-درموتور گیربکس حلزونی از بستن موتور به شاسی جدا خودداری فرمایید. زیرابستن موتور به شاسی باعث میشود هم محور بودن شفت موتور و گیربکس حلزونی دچار انحراف شده و مشکلاتی از قبیل:آسیب رساندن به بیرینگ،داغ کردن بیرینگ،شکستن محور ورودی، سر و صدای ونیز روغن ریزی از محل کاسه نمد اتفاق بیفتد در این گونه موارد کافیست فقط به صورت کاملا تراز و محکم به شاسی بسته شود.

نکته:در موقع نصب الکتروموتور توسط کوپلینگ، هم محور بودن شفت الکتروموتور و شفت گیربکس حلزونی از اهمیت خاصی برخوردار میباشد.

۵- هنگامی که انتقال حرکت از الکتروموتور به گیربکس حلزونی از طریق چرخ تسمه صورت میپذیرد، رگلاژ تسمه بایستی با دقت انجام شده و در زمان بندی مشخص مورد بازرسی قرار گیرد،زیرا بعد از مدتی کارکرد تسمه کشیده و شل میشود که سبب لغزش بیش از حد میشود.

۶-در صورت رنگ آمیزی گیربکس حلزونی پس از نصب روی ماشین ، جهت جلوگیری از خراب شدن کاسه نمد،کاسه نمد را از آغشته شدن به رنگ محافظت نمایید.

۷-جهت جلوگیری از زنگ زدگی پایه و شاسی نصب، ابتدا سطوح تماس پایه و شاسی نصب را تمیز کرده سپس گریسکاری نمایید.

۸- قبل از راه اندازی گیربکس حلزونی از کافی بودن سطح روغن حتما اطمینان حاصل نمایید.

۹- چنانچه احتمال میدهید تا زمان استفاده از گیربکس حلزونی،دستگاه تا مدت زمان نسبتا طولانی بلااستفاده در محیط باقی بماند لازم است محفظه آن را از روغن پر کرده و در هنگام راه اندازی مجددا بازرسی نمایید.

۱۰- در گیربکس حلزونی که با گریس ترکیبی پر شده باشند،هنگام راه اندازی نیاز به روغن کاری مجدد نمیباشدلازم است پس از هر۸۰۰۰ کارکرد روغن گیربکس حلزونی مجددا تعویض شود.

۱۱- قبل از راه اندازی ،حتما از روان بودن کارکرد ماشین اطمینان حاصل نمایید،چون وجود هر گونه مانع در کارکرد روان ماشین،باعث خرابی سریع گیربکس حلزونی میشود.(حتی در زمان استارت)

در ضمن گاهی اوقات مشاهده شده است که بعضی از مصرف کننده گان بدون دمونتاژ کردن گیربکس حلزونی اقدام به سوراخ کاری کرده که سبب ریخته شدن براده به داخل و خوردگی سریع چرخ دنده ها میگردد.


به منظور دریافت مشاوره ، اگاهی از لیست قیمت و سفارش محصولات با مشاورین و کارشناسان گروه صنعتی درویش تماس حاصل نمایید .

۰۲۱-۳۳۱۱۶۷۴۷ | ۰۲۱-۳۳۹۱۳۱۵۱ | ۰۲۱-۳۳۹۴۱۶۶۰ | ۰۲۱۳۳۹۲۳۹۸۳

فکس : ۳۳۹۲۳۹۸۳

پیام رسان های تلگرام و واتساپ

۰۹۱۲-۷۲۳۸۱۹۱

در اسرع وقت پاسخگو هستیم