ترمز SEW

مگنت ترمز SEW

ترمز SEW که با نام های ترمز الکترومغناطیسی یا مگنت ترمز ( رکتیفایر SEW ) نیز شناخته میشود . عملکرد ترمز SEW به این صورت است که موج ورودی را به خروجی می رساند که دارای دسته بندی های مختلفی می باشند

مگنت ترمز SEW که نام دیگر آن ترمز مغناطیسی است با سایر ترمزها تفاوت مشخصی دارد اولین گزینه به این صورت است که در این ترمزها از یک آهن ربای مغناطیسی استفاده می شود که نقش اساسی در تراکم ترمز دارد. در مگنت ترمز SEW  لنت و صفحات مخصوص و همینطور یک هزار خار نیز استفاده می شود.

این مجموعه دسته بندی های مختلفی دارد به طوری که در زمان جریان برق مگنت ها روال کار به این صورت است که لنت ها باید از صفحات جدا شود و به طور ترتیب روتورهای الکتروموتور نیز شروع به چرخش می کند. در نظر داشته باشید که وقتی برق مگنت ها قطع شود، صفحه در وضعیت چسبیده به موتورهای الکتروموتور قرار می گیرد و به این ترتیب عمل ترمزگیری نیز انجام می شود. ترمزهای مغناطیسی سبب می شوند که طول روتورها اضافه شود به این ترتیب روتور اضافه شده به بخش الکتروموتورها در وضعیت متصل شده قرار می گیرد ابلته انواع تکفاز و سه فاز نیز در این زمینه دیده می شود که هر یک ارزش خاصی دارد.

ترمز SEW از دو بخش مگنت و رکتیفایر تشکیل میشود

 

مزایای مگنت ترمز SEW

مگنت ترمز SEW به شکلی طراحی شده است که میزان سایش را به حداقل می رساند و سبب می شود که دستگاه طول عمر بیشتری دارد . در حالی که سایر ترمزها چنین سیاستی ندارند . چرخش های به کار رفته برای مگنت ترمز اس ای دبلیو دسته بندی های مختلفی دارد به طوری که هر دسته از دیگر متمایز شده است.

مگنت ترمز اس ای دبلیو دارای طراحی بی نظیر است و استانداردهای لازم در زمینه طراحی بخش های داخلی به شکلی رعایت شود که ضربات زیاد را دفع کرده و مشکلی ایجاد نمی کند. سرپیچ های به کار رفته در مگنت ترمز SEW به طور روتین طراحی شده است به طوری که می تواند در فضای پر فشار تنظیم دقیق را شامل شود.

جنس صفحه به کار رفته برای مگنت ترمز SEW بسیار استاندارد است و هیچ نوع تغییر فرم پس از استفاده طولانی مدت در این محصول دیده نمی شود. خوشبختانه ارزیابی ها نشان می دهد که مگنت ترمز SEW شامل دسته بندی های چند بخشی است که می تواند هر بخش را یک گزینه ارزشمند به نسبت سایر بخش ها در نظر بگیرد. اینطور که مشخص شده است این ترمزها دسته بندی های مختلفی را شامل می شود یعنی دارای سایز اندازه صفحه و نوع آهن ربای متفاوتی هستند که می تواند با توجه به فضای روژه ای مشخص شود در نظر داشته باشید که کیفیت مگنت ترمز اس ای دبلیو بسیار بالا بوده و یک محصول بسیار ایده آل محسوب می شود.

مشخصات رکتیفایر ترمز SEW

رکتیفایرها به طور کلی موج ورودی را به خروجی می رسانند. این محصول دارای دسته بندی های مختلفی است.

مقالات پیشنهادی  نمایندگی گیربکس SEW

رکتیفایر ترمز SEW از نوع تک موج وجود دارد که با استفاده از پل دیود طراحی می شود و پلاریته تغذیه ورودی را تغییر می کند به این ترتیب پلاریته خروجی تغییر نمی کند به این ترتیب یکسوسازی های جریان متناوب ایجاد شده و جریان مستقیم به شکل تمام موج استفاده می کند.

شکل موج AC به طور کلی در بخش منفی تغییر می کند و با بخش مثبت آن ترکیب می شود.

AC های موجود در رکتیفایر ترمز SEW به طور کلی در دو مدل تک فاز و سه فاز استفاده می شود. یک مسأله بسیار مهم در رکتیفایرها مطرح است که نشان می دهد توان AC با پیک موج و حداقل دامنه موج نیز فراهم شده است که اجازه نمی دهد ولتاژ DC ثابتی تولید شود.

در رکتیفایر ترمز SEW برای اینکه جریان DC صافتر ایجاد شود از مدار صاف کننده موج و همینطور فیلتر نیز استفاده می شود.

کاربرد رکتیفایر ترمز SEW

رکتیفایر ترمز SEW یکسو کننده ترکیبی است که با جریان متناوب تلفیق شده است و سبب می شود که جریان متناوب به جریان مستقیم تبدیل شود.

یکسوکننده ها خود یک مدار هستند که در آنها از ۴ دیود استفاده شده است.

کار دیودها این است که می تواند جریان را از یک سمت مشخص عبور نماید و در جهان مخالف عبور در وضعیت پیشگیری شده قرار می گیرد به این ترتیب ترمز به شکل صحیح صورت می گیرد.

رکتیفایر ترمز SEW ولتاژ متناوب را به ولتاژ مستقیم تبدیل می کند.

در نظر داشته باشید که رکتیفایر ها خود یک مدار مجزا هستند که در آنها از ۴ دیود استفاده شده است که سبب می شود جریان از یک جهت عبور کند. رکتیفایر ترمز SEW به شکل چند فاز نیز وجود دارد که سبب می شود پس از ترمز نوسانات ناخواسته یا ریپل خروجی به حداقل برسد.

با اضافه شدن تعداد فاز تعداد در رکتیفایر ترمز SEW فضای نیمه عادی در مدار نیز اضافه می شود این روش سبب می شود که کنترل در رکتیفایر ترمز SEW پیچیده تر اما پیشرفته تر خواهد رود.

در مدارهای جدید اغلب از تکنولوژی سوئیچینگ نیز استفاده می شود که سبب می شود نوسانات در خروجی به حداقل برسد. منبع تغذیه رکتیفایر ترمز SEW به طور دقیق سازمان یافته است به طوری که مجموعه ایجاد شده با فیلتر کمی همراه است.

در نظر داشته باشید که رسوبگیری این ترمز نیز به طور دقیق و کامل فراهم شده است که سبب رفع آلودگی می شود. کیفیت رکتیفایر ترمز SEW از دید کاربران تأیید شده است و این محصول طبق استاندارد روز پیش می رود.

مزایای ترمز SEW

  • طراحی بدنه کوتاه که منجر به کاهش وزن و طول فریم موتور می شود
  • طیف گسترده ی موارد انتخابی
  • واحد تشخیص و مانیتورینگ سایش ترمز (اختیاری)
  • ایمنی کامل

همچنین در ویدئوی زیر میتوانید طریقه تعویض ترمز SEW را مشاهده نمایید

 

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.