پمپ تخلیه بشکه یا پمپ بشکه کش چگونه است؟

پمپ تخلیه بشکه که با نام پمپ بشکه کش هم شناخته می‌شود پمپی است که در زمینه تخلیه سیالات مختلف مثل سیالات قابل اشتعال و حلال‌ها کاربرد دارد. این پمپ ها به عنوان نوعی پمپ سانتریفیوژ شناخته می‌شوند. پمپ تخلیه بشکه ویژگی های متعددی دارد. یکی از ویژگی های مهم آن این است که به راحتی حمل می شود. دلیل حمل و نقل آسان آن نیز وزن پایینی است که دارد. یکی دیگر از ویژگی‌های مهم پمپ بشکه کش طرز کار بسیار آسان آن می باشد. نکته جالب دیگری که در مورد این پمپ می‌توانیم به آن اشاره کنم این است که علاوه بر اسامی که در ابتدا در مورد آن ذکر کردیم، اسم دیگری هم برای این پمپ وجود دارد و آن هم درام پمپ است. برخی کارشناسان این پمپ ها را نوع پیشرفته پمپ دستی می‌دانند. البته قطعا پمپ درام در مقایسه با پمپ های دستی کاربردهای بیشتری دارد. از مهم‌ترین تفاوت‌هایی که بین پمپ دستی و پمپ تخلیه بشکه وجود دارد این است که پمپهای دستی تنها با متریال های محدودی کار می‌کردند اما پمپ بشکه کش امکان کار با متریال های متعددی را دارد. این پمپ ها در انواع مختلفی تولید می شوند و موارد مختلفی هستند که سبب تمایز انواع آنها می گردند. ویسکوزیته یکی از مواردی است که میزان آن مشخص کننده تفاوت انواع مختلف پمپ های تخلیه بشکه است. همچنین گرانروی سیال و ساختمان داخلی این پمپ ها نیز در تمایز آنها با یکدیگر تأثیرگذار هستند. معمولاً این پمپ ها به صورت الکترونیکی و یا بادی راه اندازی می شوند و بر اساس شرایط محیط مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله مواد مختلفی که در ساخت این پمپ ها مورد استفاده قرار می گیرند می توانیم به استنلس استیل و پلی پروپلین اشاره کنیم. در ادامه همراه ما باشید تا با این پمپ ها بیشتر از گذشته آشنا شویم.

پمپ تخلیه بشکه

استفاده از پمپ تخلیه بشکه چه مزایایی دارد؟

استفاده از پمپ تخلیه بشکه مزایای زیادی برای شما به همراه خواهد داشت که در ادامه مهمترین و اصلی‌ترین آنها را خدمت شما معرفی می کنیم:

  • اولین مزیت مهمی که این پمپ ها دارند طراحی ساده آنها است. طراحی ساده این پمپ ها سبب شده سطح کاربری آن نیز آسان باشد و افراد مختلفی بتوانند از این پمپها استفاده کنند. ضمناً همین طراحی ساده سبب پایین آمدن قیمت این محصول هم شده است و خرید آن را برای بسیاری از افراد مقرون به صرفه کرده است.
  • یکی دیگر از مزایای که پمپ های درام از آن برخوردار می باشند این است که برای تمامی سیالات قابل استفاده هستند. شما می توانید هر کدام از انواع این پمپ ها را برای سیالات مختلف با ماهیت های شیمیایی گوناگون به کار ببرید.
  • یکی دیگر از مزایای مهم پمپهای بشکه کش جداسازی آسان قطعات آنها می باشد. با توجه به اینکه این پمپ ها اجزای زیادی دارند شما در زمان حمل و نقل می توانید هر کدام از این اجزا را جدا کرده و حمل و نقل آنها را آسان تر کنید.
  • در مورد این پمپها خوب است بدانید که در مخزن های مختلفی می توان از آنها استفاده کرد. در حقیقت طراحی این پمپ ها به گونه ای بوده است که حتی در صورت تغییر حجم مخزن بتوانند عملکرد خوبی از خودشان نشان دهند. دلیل این موضوع هم این است که به آسانی می توان طول شفت این پمپ ها را تغییر داد و از طریق آن مخزن های مختلف را تحت پوشش قرار داد.

یک بار دیگر متذکر می شویم که تمامی مزایای عنوان شده تنها بخشی از ویژگی هایی هستند که پمپ تخلیه بشکه دارا می باشد و شما با مراجعه به مجموعه اینترنتی ما می توانید ویژگی های بیشتر این پمپ ها را مطالعه کنید.

پمپ تخلیه بشکه

انواع پمپ تخلیه بشکه

  • پمپ اسکرو: اولین دسته از پمپهای بشکه کش پمپ اسکرو است. این پمپ به عنوان یک پمپ پر قدرت شناخته می شود که ویژگی های آن بیشتر برای پمپاژ سیالاتی با لزجت بالا کاربرد دارد. با وجود آنکه این پمپ ها قدرت زیادی دارند اما معمولاً حجم کمتری از سیالات را منتقل می‌کنند. یکی از ویژگی های مهم این پمپ ها این است که دور موتور آنها بر اساس لزجت سیال موجود در مخزن قابل تغییر می‌باشد.
  • پمپ برقی: دسته دوم پمپ های تخلیه بشکه پمپ برقی است که محبوبیت زیادی داشته و به شدت در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. این پمپ بیشتر برای سیالاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد که رقیق هستند و لزجت زیادی ندارند. در مورد این پمپ ها خوب است بدانید آنها فشارهای معادل یک و دو بار در سیال را می‌توانند ایجاد کنند و در هر پمپاژ ای که به وسیله آن ها اتفاق می‌افتد سیالات حجیم با سرعت ۷۰ تا ۱۵۰ لیتر بر دقیقه منتقل می گردند.
  • پمپ بادی یا ضد انفجار: پمپ های تخلیه بشکه ضد انفجار یا بادی یک ویژگی بسیار مهم دارند. این پمپ ها برای عملیات پمپاژ از الکتروموتور استفاده نمی کنند و به جای آن برای پمپاژ سیالات از کمپرسور های قدرتمند بهره می برند. کمپرسور ها در این پمپ ها وظیفه دارند هوای مورد نیاز سیالات را برای حمل و نقل آنها ایجاد کنند. از پمپ های ضد انفجار بیشتر برای جابجایی سیالات قابل اشتعال استفاده می‌شود. از جمله سیالاتی که از طریق این پمپها منتقل می‌شوند می توانیم به الکل و متانول اشاره کنیم.
  • پمپ دیافراگمی: این دسته از دسته آخر پمپ‌های بشکه کش به نام پمپ دیافراگمی شهرت دارند. این پمپ تخلیه بشکه عملکرد مناسبی معمولاً از خودش نشان می دهد. مهمترین وظیفه پمپ دیافراگمی این است که سیالات با لزجت گوناگون را مورد پمپاژ قرار دهد. این پمپ ها به دلیل طراحی خاصی که دارند توانایی جابجای سیالات مشتعل و دارای ماهیت اسیدی را دارا می باشند. یکی از ویژگی های مهمی که پمپ های دیافراگمی دارند داشتن سیال خشک است. این پمپ ها می توانند بدون هواگیری مجدد عمل پمپاژ سیال را به خوبی انجام دهند.

اگر تمایل دارید از پمپ تخلیه بشکه در مصارف خودتان استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتما قبل از خرید بررسی کنید که کدام یک از انواع این پمپ ها برای کار شما مناسب است.

                                                                        

پمپ تخلیه بشکه

پمپ های تخلیه بشکه موجود در بازار شامل دو برند بهلول و آسیا میشود