نکات مهمی درباره پمپ استخری

پمپ تصفیه استخر قلب هر سیستم تصفیه آب استخر می باشد. این پمپ ها با مکش آب از کاسه استخر، آن را از فیلتر و سایر تجهیزات ضدعفونی کننده عبور داده و مجددا آب تصفیه شده را به کاسه استخر باز می گرداند.قبل از ورودی هر پمپ تصفیه آب استخری باید لزوما صافی یا موگیر (استرینر) از جنس چدن یا پلاستیک فشرده (باکالیت) قرار گیرد تا برگ، مو و دیگر آلودگی های فیزیکی احتمالی باقی مانده در آب که ممکن است باعث از کار افتادن و یا صدمه دیدن پمپ شود را از آب در گردش سیستم حذف نماید.

موتور نکات مهمی درباره پمپ استخری

پمپ استخر از سه جز اصلی تشکیل‌شده است: سطل یا کاسه، پروانه و موتور.پمپ استخری شامل یک کاسه به همراه سبد پلاستیکی است که آب استخر به داخل این کاسه رفته و از طریق سبد به صافی کشیده می‌شود.پروانه پمپ استخری یک تیغه چرخان سریع دارد که آب را می‌مکد و آن را به سمت صافی هل می‌دهد.موتور به پشت پمپ متصل می‌شود و تنها وظیفه‌ای که دارد به راه انداختن و به چرخش درآوردن پروانه است.

 فشا رنکاتی در مورد نحوه نصب پمپ استخری

کف استخر با کف موتورخانه باید حدود ۲ متر فاصله داشته باشد تا فشار آب روی پمپ استخری وارد آید.پمپ تصفیه استخری به‌گونه‌ای نصب می‌شود که فاصله‌ای به‌اندازه ۱۵ سانتی‌متر با کف موتورخانه داشته باشد و به شکل تراز نصب شود. این به این دلیل است که آب موجود در موتورخانه، تماسی با الکتروموتور پمپ استخری نداشته باشد.در فضای خالی بین پمپ و فیلتر تا حدی که امکان دارد سعی کنید از اتصالات ۹۰ درجه‌ای کمتر استفاده کنید.

فیلتر نکات مهمی درباره پمپ استخری

سعی کنید فاصله بین فیلتر شنی را از پمپ حفظ کنید تا از ریختن آب فیلتر بر روی پمپ جلوگیری شود.بهتر است در هنگام نصب پمپ استخری از بالشتک چوب‌پنبه‌ای یا ارتعاش گیرهای صنعتی برای محدود کردن صدای ناشی از ارتعاشات پمپ استفاده شود.پمپ استخری باید در مسیری نصب گردد که موگیر در جهت این پمپ‌ها قرار گرفته و تمام ضایعات آب مانند پارچه، مو و دیگر مواد اضافی به سمت دهانه مکش پمپ هدایت شود.

 

مقالات پیشنهادی  انواع برند پمپ ضد اسید

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.