گیربکس کرانویل پینیون SEW یا شافت از بغل نوعی از گیربکس های صنعتی پرکاربرد هستند ، این نوع گیربکس ها دارای مجموعه‌ای از دنده‌های مارپیچ مخروطی می باشد .

گیربکس شافت بغل ، از دو بخش کرانویل و پینیون تشکیل میشود که زاویه ی بین این دو قسمت 90 درجه میباشد . در این گیربکس محور موجود در آن به الکتروموتور وصل بوده و از طریق دنده‌های مارپیچ مخروطی حرکت شروع میشود . 

 

SEW یکی از شرکت های نامدار و مشهور ابزارآلات صنعتی میباشد ، که در زمینه‌های تولید و اسمبل الکتروگیربکس ، گیربکس ، تولید الکتروموتور به تمام دنیا خودش را مطرح کرده است . 

این شرکت گیربکس‌هایی مانند “گیربکس آویز” ، “گیربکس شافت بغل ( کرانویل ) ” و …. را تولید و به بازار عرضه میکند .

شرکت sew در سال 1931 در کشور آلمان تاسیس شد و از ابتدا شروع به تولید الکتروگیربکس با کیفیت بالا و همراستا با استانداردهای دور دنیا کرد . 

امروزه این شرکت در چند کشور چند نمایندگی برای اسمبلینگ و فروش دارد و چند کارخانه برای تولید قطعات که البته دفتر مرکزی آن در کشور آلمان میباشد .  

تماس با گروه صنعتی درویش

محصولاتی که توسط این شرکت تولید میشود :

  • گیربکس هلیکال (شافت مستقیم ) SEW سری R
  • گیربکس آویز SEW سری F 
  • گیربکس پینیون کرانویل SEW سری K 
  • گیربکس خورشیدی SEW سری P 
  • گیربکس حلزونی SEW سری S
  • گیربکس دور متغیر SEW سری D ، VU 
  • الکتروموتور SEW 

عالی بودن و بالا بودن کیفیت محصولات این شرکت را از اینجا میتوان فهمید که امروزه در بیشتر صنایع مادر و مهم مانند نفت ، پتروشیمی و… نقش به خصوصی را ایفا میکند . 

تنوع محصولات و مقاومت بالای محصولاتش ، از دلایل محوبیت آنها می باشد .

به چه گیربکس‌هایی ، گیربکس کرانویل پینیون میگویند ؟

گیربکس های کرانویل پینیون ، نوعی از گیربکس‌های صنعتی میباشد که با توجه به مواد سازنده ، مدل و سری ، هر مدل برای یک زمینه در صنعت مناسب است .

گیربکس پینیون کرانویل SEW سری K را در دو شکل دو استیج و سه استیج میتوانید در بازار و صنایع بیابید .، این دو مدل از گیربکس پینیون کرانویل SEW سری K  مجموعه ی مناسبی از نسبت های تبدیل را به وجود می‌آورند.

گیربکس پینیون کرانویل SEW به چند شکل و مدل ” فلنج دار ” ، “پایه دار ” ، ” خروجی شافت “، “خروجی هالوشافت ” و “شیرینک دیسک ” طراحی و تولید میشود که هر کدام با توجه به ویژگی هایشان برای یک صنعت  زمینه مناسب میباشد . 

مشخصات کلی گیربکس کرانویل پینیون SEW سری K

نسبت تبدیل: ۳٫۹۸-۱۹۷٫۴

محدوده دور خروجی: ۷-۸۵۲ RPM

محدوده گشتاور خروجی ۱۲۵-۵۰۰۰۰ Nm

محدوده توان الکتروموتور ۰٫۱۲-۲۰۰ KWبرتری های گیربکس پینیون کرانویل SEW سری K  :

توان نسبتا بالای این مدل ( با توجه به سایز گیربکس ) ، کم بودن احتمال بروز سایش در چرخدنده ها ، دوره طولانی سرویس ، بهره وری بالای 90 درصد ، کم بودن احتمال مشکل لقی ( در صورت نصب درست و کامل ) ، مقاومت زیاد ، رعایت استاندارهای مختلف جهانی و عمر و … 

از دیگر امتیازات آن میتوان به کوچک طراحی شدن گیربکس پینیون اشاره کرد که در مشاغل و وسایلی که مشکل کم بود فضا وجود دارد بسیار کاربردی نقش ایفا میکند . 

 

تعمیر گیربکس کرانویل : 

در صورتی از گیربکس کرانویل SEW در زمینه های سنگین استفاده نشود و سرویس ها به صورت منظم و به موقع انجام شود مشکل استهلاک در مدت زمان طولانی تری به وجود می آید . در زمان تعمیر گیربکس کرانویل SEW در ابتدا باید قطعات اصلی تهیه کرده ، تجهیزاتتان کامل و درست باشد و در آخر از یک فرد ماهر برای انجام این کار استفاده نمایید . 

از گیربکس پینیون کرانویل SEW در زمینه های زیر استفاده میشود :

کارخانه های سیمان ، کاشی و سرامیک از صنایع مهمی می باشد که از این گیربکس به طور حتم استفاده میکنند . 

 

گیربکس پینیون کرانویل در نوار نقاله : نوار نقاله ، یکی از معروف ترین سیستم های انتقال قطعه و مواد خام در سالن های صنعتی میباشد . در صنایع مختلف برای جا به جایی محصول به دست آمد یا مواد اولیه از آن استفاده میشود برای مثال در صنعت سیمان از نوار نقاله برای انتقال دادن کلینکر ، مواد خام و کیسه سیمان استفاده میشود . 

این سیستم ها نیروی مورد نیاز خود را برای حرکت از الکتر.گیربکس دریافت میکنند ، که با توجه به نیروی مورد نیاز صنعت باید از بین الکتروگیربکس هلیکال مستقیم ، گیربکس حلزونی ، گیربکس پینیون کرانویل ، الکتروکیربکس مناسب انتخاب شود . 

 

گیربکس پینیون در بالابرها یا آسانسورها : همانطور که میدانید از این سیستم ها برای انتقال وسایل یا انسان ها استفاده میشود ، که حرکت آن ها به شکل عمودی (پایین به بالا ، بالا به پایین ) میباشد .

بیشتر بالابرها نیروی مورد نیاز خود را از الکتروگیربکس ها دریافت میکنند ولی راه های دیگری نیز برای تغذیه این سیستم ها می باشد . الکتروگیربکس حلزونی یکی از مناسب ترین گزینه ها برای استفاده در بالابرها است . 

البته که گیربکس حلزونی زیاد برای عملکرد های سنگین مناسب نمیباشد برای اینجور زمینه ها از گیربکس پینیون کرانویل به صورت جایگزین استفاده میشود . چگونگی حرکت در بالابر و آسانسور می تواند به صورت بالابر زنجیری، بالابر کابلی، بالابر هیدرولیکی یا انواع دیگر باشد.

 

گیربکس پینیون کرانویل در میکسرها :

از این سیستم ها برای ایجاد یک حرکت چرخشی در مایعات و مواد خمیری به منظور هم زدن آن استفاده میشود ، 

در این سیستم ها الکتروگیربکس عضو شروع کننده حرکت و ایمپلر عضو ایجاد کننده چرخش است .

در این سیستم ها از الکتروگیربکس های خورشیدی ، گیبرکس شافت مستقیم ، گیربکس پینیون کرانویل بیشتر استفاده میشود . 

 

گیربکس پینیون کرانویل برای باز کردن دریچه :

دریچه ها و درب های کشویی در زمینه و صنایع مختلفی به کار برده میشود مانند صنایع فولاد ، دریچه های سد ، گلخانه ها ، سیلوهای غلات ، معادن و… به کار برده میشود . 

عامل اصلی این سیستم ها الکتروگیربکس میباشد . گیربکس حلزونی و گیربکس کرانویل پینیون ، گیربکس هایی میباشند که در این سیستم ها معمولا استفاده میشود . 

 

گیربکس پینیون کرانویل برای راه انداختن توربین : توربین های نوع گازی ، برای شروع کار خود نیاز به یک عضو استارتر دارد .

به طور معمول یک استاتور توربین از دو عضو الکتروموتور و چند گیربکس ساخته میشوند . به طور معمول از گیربکس کرانویل پینیون در استارتر استفاده می شود. 

گیربکس کرانویل پینیون SEW 

گیربکس کرانویل پینیون که معمولا در محصولات شرکت SEW شناخته میشود . که این گیربکس ها از تعدادی چرخ دنده هلیکال و دو چرخ دنده مخروطی تشکیل شده است که قابلیت انتشار گشتاور در زاویه 90 درجه را ایجاد می کند . پینیون محوری است که به موتور ارتباط دارد و به میزان قابل ملاحظه ای از کرانویل کوچک تر است

مزایای گیربکس کرانویل پینیون:

راندمان نسبتا بالا

دوام بالا

کاربرد گیربکس کرانویل پینیون:

کارخانه های مختلفی از جمله سیمان ، کاشی و سرامیک ، رنگ ، بسته بندی ، صنایع غذایی و … نیز از کاربرد های این گیربکس ها می باشد\

 

برای دانلود کاتالوگ گیربکس کرانویل پینیون SEW به صفحه بانک کاتالوگ مراجعه نمایید