یونیت خنک کننده

یونیت خنک کننده گیربکس خورشیدی مناسب برای افرادي است که در کار خود از گيربکس هاي اتومات استفاده ميکنند ، بسيار با مشکل داغ کردن دستگاه رو به رو شده اند . مبدل گشتاور که عمل چرخش را انجام ميدهد ، با اين چرخش اصطکاک را نيز به وجود مي آورد و اين چرخش واصطکاک خود باعث بالا رفتن روغن هيدروليک وجود در گيربکس خواهد شد ؛ البته فقط در مبدل گشتاور اصطکاک به وجود نمي آيد بلکه در تماقطعاتگيربکس نيز اصطکاک توليد ميشود . اين بالا رفتن حرارت روغن به مرور زمان ، خود گيربکس را نيز داغ ميکند. 

فعالیت یونیت خنک کننده

در ابتدا اين بالا رفتن حرارت در فعاليت گيربکس اختلالي به وجود نمي آورد ، اما در صورت ادامه يافتن عمل گيربکس براي چند ساعت دماي روغن تا حدي بالا ميرود ، که فشار وارد شده روي سوپاپ افزايش مي يابد  . در کل تا اينجا پي برده ايم که اگر حرارت گيربکس بالا برود و عمل آن همچنان ادامه داشته باشد ، در کارش اختلالاتي به وجود مي آيد .و همانطور که ميدونيد اگر از ادامه يافتن اين بالا بودن حرارت ، باعث آسيب ديدن دستگاه شما ميشود.

روغن یونیت خنک کننده

براي از بين بردن اين حرارت ، شما بايد حرارت روغن هيدروليک را پايين بياوريد ! براي اينجام اين عمل اين کار ، راه هاي بسياري وجود دارد ، يکي از اين راه ها استفاده از خنک کننده ” يونيت خنک کننده ” مي باشد . اين رادياتور باعث ميشود که آب موتور وارد دستگاه شده و داخل کانال ها و پره ها آن ميچرخد و حرارت روغن را کم ميکند . اين رادياتور به دستگاه اين امکان را ميدهد که در بدترين شرايط نيز به کار خود ادامه دهد و آسيبي نبيند !در گیربکس خورشیدی نیز به خاطر درگیری دنده ها مخصوصا در سایزهای بزرگتر و در نسبت های پایین دنده بنده گیربکس داغ شده و موجب آسیب خواهد شد . شما میتوانید از یونیت خنک کننده گیربکس خورشیدی نیز استفاده نمایید

مقالات پیشنهادی  فرم انتخاب گیربکس

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.