گیربکس کانوایر

دور خروجی گیربکس با توجه به درام (پولی) متصل به آن و همچنین توان آن متناسب با گشتاور خروجی مورد نیاز در نظر گرفته می شود. اگر کانوایر دارای شیب رو به بالا باشد حتما از یک بک استپ جهت عدم حرکت کانوایر در هنگام قطع برق و یا از کار افتادن گیربکس استفاده می شود. بک استپ یک بیرینگ یک طرفه است که به کانوایر اجازه حرکت در سمت مخالف را نمی دهد.

مشخصات فنی گیربکس کانوایر

با توجه به نوع کانوایر و شرایط بهره برداری و نصب آن، از گیربکس های مختلفی استفاده می شود. در ذیل به معرفی پرکاربردترین گیربکس های مورد استفاده در کانوایرها می پردازیم.گیربکس کانوایر از نوع حلزونی بدلیل کوچکی و ارزان بودن به طور گسترده در گیربکس ها به کار می روند. گیربکس های حلزونی به خاطر مکانیزم برگشت ناپذیری در نسبت های تبدیل بالای 1:40 در کانوایرهای شیب دار استفاده می شوند.

گیربکس کانوایر شافت مستقیم

گیربکس کانوایر از نوع شافت مستیم از پرکاربردترین گیربکس های به کار رفته در کانوایرها می باشند. توانایی انتقال قدرت و گشتاور بالا از مزایای این نوع از گیربکس ها می باشد.گیربکس کانوایر از نوع کرانویل بدلیل قدرت بالا و توانایی تحمل ضربه و لرزش، در کانوایرها مورد استفاده قرار می گیرند. گیربکس های کرانویل تا گشتاور 50000 نیوتن متر را نیز انتقال می دهند.

نوع  گیربکس کانوایر

گیربکس کانوایر از نوع بدلیل ابعاد و اندازه کوچکتر نسبت به گیربکس های کرانویل و شافت مستقیم، در محل هایی که محدودیت فضا وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرند. گیربکس های آویز یا شافت موازی در سیستم های SCREW CONVEYOR کاربرد دارند و تا گشتاور 12000 نیوتن متر را انتقال می دهند.

حداکثر گیربکس کانوایر

بارهای نشان داده شده برای همه جهت های کاربردی معتبر هستند.حداکثر بارهای محوری مجاز برابر با 1/5 مقدار بار شعاعی نشان داده شده در جدول است.هنگامی که با همان بار شعاعی اعمال می شود. اگر اینطور نیست، لطفا با فنی ما تماس بگیریددفتر. اگر از شفت های خروجی دوگانه استفاده می شود، مجموع بارهای شعاعی قابل اعمال به خطوط مرکزیدو سر شفت نباید از مقدار نشان داده شده در جدول زیر تجاوز کند.

مقالات پیشنهادی  گیربکس میکسر

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.