گیربکس کانوایر

کانوایر (نوار نقاله )، به سیستمی گفته می شود که برای انتقال و جابه جایی مواد و تجهیزات در صنایع مختلف به کار می روند . با توجه به رشد صنایع گوناگون و نیاز به حذف نیروی انسانی جهت افزایش بهره بری و کاهش هزینه ها، استفاده از انواع کانوایرها در دنیا به شدت افزایش یافته است. با توجه به طول کانوایر، میزان بار قابل انتقال، زاویه انتقال و نوع مواد منتقل شونده، از مدل های مختلف الکتروموتور و گیربکس با توان متفاوت استفاده می شود.

کانوایر موتور گیربکس کانوایر

با توجه به نوع کانوایر و شرایط بهره برداری و نصب آن، از گیربکس های مختلفی استفاده می شود. در ذیل به معرفی پرکاربردترین گیربکس های مورد استفاده در کانوایرها می پردازیم.استفاده از گیربکس شافت مستقیم SEW به عنوان گیربکس کانوایر :گیربکس کانوایر از نوع شافت مستیم از پرکاربردترین گیربکس های به کار رفته در کانوایرها می باشند. توانایی انتقال قدرت و گشتاور بالا از مزایای این نوع از گیربکس ها می باشد.

استفاده موتور گیربکس کانوایر

  1. استفاده از گیربکس حلزونی SEW به عنوان گیربکس کانوایر :گیربکس کانوایر از نوع حلزونی بدلیل کوچکی و ارزان بودن به طور گسترده در گیربکس ها به کار می روند. گیربکس های حلزونی به خاطر مکانیزم برگشت ناپذیری در نسبت های تبدیل بالای 1:40 در کانوایرهای شیب دار استفاده می شوند. کاربرد این نوع گیربکس ها برای توان های کمتر از 5.5 کیلووات و گشتاورهای زیر 4000 نیوتن متر می باشد.استفاده از گیربکس کرانویل SEW به عنوان گیربکس کانوایر :گیربکس کانوایر از نوع کرانویل بدلیل قدرت بالا و توانایی تحمل ضربه و لرزش، در کانوایرها مورد استفاده قرار می گیرند. گیربکس های کرانویل تا گشتاور 50000 نیوتن متر را نیز انتقال می دهند.
مقالات پیشنهادی  گیربکس صنایع آب و فاضلاب

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.