مقایسه گیربکس خورشیدی و گیربکس های دیگر

گیربکس ها وسیله هایی هستند که وظیفه تبدیل دور ورودی از منبع انرژی ( مانند الکتروموتور یا سرو موتور ) بر عهده دارند . براساس انواع کاربری ها و شرایط محیطی مختلف میتوان از انواع گیربکس ها استفاده نمود .

گیربکس  مقایسه گیربکس خورشیدی و گیربکس های دیگر

همانطور که اشاره شد این گیربکس ها در کاربری و شکل ظاهر و موارد دیگری اختلاف های زیادی با هم دارند که در ادامه آن شاید مزیت یک گیربکس ، عیب گیربکس دیگر محسوب شود . در این مطلب گیربکس خورشیدی را با انواع دیگر گیربکس ها مقایسه خواهیم کرد .هر دو این نوع گیربکس ها دارای حالت های پایه دار و فلنچ دار می باشند و هر دو دارای مدل شافت مستقیم می باشند ، از دیگر محاسنی که هر دو این گیربکس ها دارند میتوان به گشتاور خروجی بسیار بالا، عملکرد بی صدا و طول عمر بالا ( در مدل های غیر ایرانی ) اشاره کرد . کم جا بودن نیز مزیت دیگری است که هر دو این گیربکس ها دارای می باشند . .

مدل مقایسه گیربکس خورشیدی و گیربکس های دیگر

گیربکس حلزونی نسبت به مدل خورشیدی بسیار پر مصرف تر می باشد اما این مدل هلیکال ورم یا همان حلزونی قدرت کمتری نسبت به خورشیدی دارد .جمع بندی نهایی : در کل گیربکس های خورشیدی نسبت به دیگر گیربکس ها دارای قدرت بیشتر ( در مدل های معمول تر و غیر صنعتی ) می باشد و همچنین دارای لقی بسیار کم ، امکان  کوبل بسیار راحت و در ادامه تعمیرات و نگهداری آسان می باشد.

مقالات پیشنهادی  گیربکس خورشیدی Bonfiglioli بونفیلیولی

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.