پمپ شستشوی چیلر

از پمپ شستشوی چیلر برای اسيدشويي که يکي از عمل هايي است که در سرويس چيلر است و باعث بهبود عملکرد و بيشتر شدن راندمان و منتقل شدن حرارت در مبدل هاي آن ميشود . در اين مطلب هدف اين است که مراحل اسيدشويي را به وسیله پمپ اسید شویی بصورت کامل براي شما شرح دهيم .

نمک رسوب گرفتن چيلر :

رسوب ماده اي متشکل از نمک هايي مثل کلسيم و سديم و منيزيم مي باشد . اين نمک ها با توحه به دو عنصر مهم دما و آب تشکيل شده و رسوب ايجاد ميشود ، اين رسوب ها مانند يک عايق گرما عمل کرده و در عمل انتقال گرما اختلال به وجود مي آورند و حتي سطح مقطع لوله را هم کاهش مي دهند .

رسوب  پمپ شستشوی چیلر

رسوب گذاري در مبدل هاي چيلر يک عمل اجتناب ناپذير مي باشد که بيشتر مواقع در طراحي مبدل وجود آن را در نظر مي گيرند ، در چيلر هاي نوع تراکمي و جذبي ، در آب کندانس برج خنک کننده تشکيل ميشود و در لوله ها و مبدل هاي حرارت رسوب گذاري انجام ميشود .در زمان سرويس کردن چيلر جذبي در هر صورت رسوب در قسمت هاي ابزوربر و کندانسور باقي مي ماند و اين رسوب هاي باقي مانده باعث کمتر منتقل شدن حرارت و همينطور باعث خوردگي بيشتر ميشود

 تراکم .تشكيل رسوب در چيلر :

در چيلر هاي تراکمي آب خنک فقط در قسمت کندانسور رسوب گذاري انجام ميشود و بعد از رسوب گذاري فشار ديسشارژ افزايش يافته و موجب ميشود عملکرد چيلر کم کم توسط کنترل کننده هاي پرشر قطع شوداين فزايش يافتن فشار باعث ميشود. ظرفيت دستگاه کمتر شده و دماي دريسشارژ بالا رفته و در نهايت هم الکترومتور کمپرسور ميسوزد هم سوپاپ هاي آن ميشکند .

مقالات پیشنهادی  لزوم استعلام قبل از خرید پمپ اسید

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.