پمپ شیمیایی

پمپ شیمایی همان طور که از اسم آن مشخص می باشد وسیله ای است که برای انتقال مواد شیمیایی ، بازی ، انواع حلال و اسید مورد استفاده قرار میگیرد . پمپ شیمایی انواع مختلفی دارد که با توجه به انواع سیالات تولید میشود . انواع پمپ شیمایی شامل موارد زیر می باشدپمپ فلزی شیمیایی : این نوع پمپ معمولا از جنس استیل ضد زنگ در متریال های مختلف 304 و 316 ، تیتانیوم و دیگر آلیاژها تولید میشود.

پمپ شیمیایی چیست ؟

  • پمپ شیمایی با جنس مواد مصنوعی : با توجه به اینکه استفاده از مواد فلزی هزینه های بسیاری دارد استفاده از این مواد رایج شده است . از این قطعات بیشتر برای پوشش قطعات فلزی استفاده میشود و البته برای ساخت قطعات نیز از این قطعات استفاده که شامل موادی مانند PP PVC PVDF می باشداین نوع پمپ ها به خاطر مشکلات نشتی همگی نیاز به آب بند دارند که به دو صورت زیر معمولا استفاده میشوداستفاده از مکانیکال سیل های مرسوم مقاوم به سیال مورد نظاستفاده از سیستم های مگنتی که نشتی بسیار کمی دارداز لحاظ کاربری پمپ های شیمایی به انواع زیر تقسیم میشود.
  • طرح پمپ شیمیایی

  • دمپلر در طرح های بسته و نیمه باز موجود است.4 طراحی هیدرولیک بهینه با استفاده از آخرین عدد عددیروش ها تضمین می کند: رفتار مکش خوب به دلیل کمالزامات NPSH، حداقل ارتعاش مکانیکی از اجزای سازنده، عمر طولانی بیرینگ های ضد اصطکاک و مهر و موم مکانیکی، به حداقل رساندن سر و صدای در حال اجرااست.
مقالات پیشنهادی  قیمت پمپ اسیدشویی آبگرمکن

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.