سیستم های انتقال اسید

سیستم های انتقال اسید

خوردگی يك پديده مستمر و ويرانگر است و يكی از بخش‌هايی كه خوردگی و روش‌های كنترل در آن از اهميت بسيار ويژه‌ای برخوردار است، ديگ‌های بخار است كه  صنايع از قبيل نيروگاه‌ها، پتروشيمی‌ها و … بدان وابستگی حياتی دارند. همچنین خطوط بهره برداری این صنایع  که در شرایط خاص دما، و فشار در حال کار هستند، پس از گذشت مدت زمانی در خطوط انتقال سیال و لوله دچار آلودگی می شوند.استفاده از مواد شیمیایی خصوصا اسید ها و سیالات خورنده یکی از ارکان جدایی ناپذیر این صنایع می باشد.

شست و شوی شیمیایی به عنوان راه حل شناخته شده در صنایع جهانی برای رفع مشکلاتی از این قبیل مورد استفاده قرار می گیرد. شست و شوی شیمیایی و یا به عبارتی اسید شویی فرآیندی جهت از میان بردن آلاینده ها از سطوح و جداره های خطوط لوله توسط ترکیبات شیمیایی برای دست یافتن به سطح تمیزی مقبول خطوط لوله و تجهیزات می باشد.رفتارهای فیزیکی و شیمیایی مواد مختلف و خطرات احتمالی ناشی از انتقال و استفاده از این مواد شیمیایی باعث شده تا پمپ های خاصی  جهت انتقال مواد شیمیایی طراحی و تولید شوند که عموما از مواد مقاوم در برابر خوردگی ساخته شده اند .

این پمپ ها براساس نوع ماده شیمیایی دارای ساختار و جنس قطعات متفاوت جهت تماس با سیالات مختلف هستند ، اساس استفاده از این نوع پمپ انتقال مواد شیمیایی خطرناک (مواد شیمیایی سمی و خورنده)، مواد شیمیایی با لزجت بالا (ویسکوزیته بالا)، مواد کولوئیدی و سوسپانسیون ها می باشد.

شرکت آب پخش صنعت جنوب با طراحی و ساخت انواع سیستم های انتقال سیالات خورنده و ساینده تا کنون محصولات و خدمات ارزنده ای را در اختیار صنایع مختلف بخصوص صنایع پتروشیمی ارائه داده است .

 

مقالات پیشنهادی  انتخاب پمپ مناسب

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.