گیربکس صنایع فولاد

موتور گیربکس صنایع فولاد

صنعت فولاد از جمله صنایع کلیدی و مهم در جهان می باشد که نقش قابل توجهی در زمینه پیشبرد دیگر صنایع ایفا می کند. امروزه این صنعت در کشورهای پیشرفته نقش موثری در رشد اقتصادی و کاهش آمار بیکاری و جذب سرمایه گذاری های خارجی بر عهده دارد. این صنعت در اوایل قرن جاری با مطالعات آلمان ها وارد ایران گردید و در دهه های 40 و 50 شمسی به احداث کارخانجات فولاد سازی در اهواز و اصفهان توسط اروپایی ها منجر گردید.

از جمله مهترین گیربکس هایی که در این صنعت مورد استفاده قرار می گیرد می توان به گیربکس های صنعتی، کرانویل SEW ، شافت مسنقیم  SEW و حلزونی SEW  اشاره کرد.

گیربکس های حلزونی بدلیل کوچکی و ارزان بودن به طور گسترده در صنایع به کار می روند. گیربکس های حلزونی به خاطر مکانیزم برگشت ناپذیری در نسبت های تبدیل بالای 1:40 در کانوایرهای شیب دار استفاده می شوند. کاربرد این نوع گیربکس ها معمولا برای توان های کمتر از 5.5 کیلووات و گشتاورهای زیر 4000 نیوتن متر می باشد.
گیربکس حلزونی
گیربکس های شافت مستقیم از پرکاربردترین گیربکس های به کار رفته در فولاد سازی می باشند. توانایی انتقال قدرت و گشتاور بالا از مزایای این نوع از گیربکس ها می باشد. همچنین این گیربکس ها بدلیل وجود چرخدنده های هلیکال، دارای صدای پایین و بازدهی خوبی هستند.
گیربکس شافت مستقیم
گیربکس های کرانویل بدلیل قدرت و گشتاور خروجی بالا و توانایی تحمل ضربه و لرزش در کارخانجات فولاد سازی به وفور استفاده می شوند. گیربکس های کرانویل تا گشتاور 50000 نیوتن متر را نیز انتقال می دهند
مقالات پیشنهادی  گیربکس صنایع آب و فاضلاب

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.