پمپ اسید شویی

پمپ اسید شویی

پمپ اسیدی را با نام های پمپ ضد اسید ، پمپ پلیمری و پمپ تفلونی ، پمپ اسید کش یا پمپ اسید نیز میشناسند و یکی از زیر دسته های پمپ های centrifuge یا همان سانتریفیوژ به حساب می آید و ما یکی از نمایندگان و تامین کنندگان رسمی این نوع از پمپ ها در کشور میباشیم ، که با توجه به نیازهای هموطنان خود انواع مختلفی از آن را وارد بازار میکنیم . 

از پمپ اسید شویی بیشتر در صنایعی مانند صنایع معدنی ، شیرآبه و فلزات به کاربرده میشود . 

پمپ اسید شویی با توجه به ساختار بدنی و مواد اولیه ای که از آن ساخته شده است ، برای انتقال انواع مختلفی از مواد شیمیایی که ویژگی خورندگی مانند اسیدها ، ذوغابهای اسیدی استفاده میشود ، البته مقاومت و ویژگی های این پمپ باعث شده است کارآیی زیادی داشته باشد که در زمان انتخاب و تهیه کردن باید در ابتدا نوع سیالی که میخواهید با پمپ روی آن پردازش انجام دهید را به طور دقیق بدانید و از مقدار ویژگی خورندگی و دیگر ویژگی ها مانند ویسکوزیته ، مقدار ذرات جامد و نیز اطلاع داشته باشید تا مناسب ترین نوع را تهیه کنید . 

این دسته از پمپ ها در دو نوع که یکی ساخته از استیل و دیگر از پلی پروپیلن ساخته شده است ، دسته بندی میشوند ؛ که در زمینه های مختلفی به کاربرده میشود . 

پمپ های اسیدی با اینکه دارای راندمان بالایی هستن اما ، از دسته ی تجهیزات به صرفه از لحاظ اقتصاهی به حساب می آیند ؛ که در زمان تعمیر و نیاز به تعویض ابزارآلات شرایط و هزینه های زیادی احتیاجی ندارید . 

با توجه به اینکه از این نوع از پمپ ها برای انتقال سیالات با ویژگی خورندگی استفاده میشود ، پس در نیتجه تمام قطعات داخلی آن که در زمان عملکرد با سیال تماس دارند و مرطوب میشود ، همانند پروانه ها از نوعی پلاستیک پیشرفته و گرمانرم ساخته شده است که دلیل استفاده از این پلاستیک مقاومت بالای آن در برابر خورندگی و اسیدها میباشد . 

پمپ اسیدشویی از تجهیزات صنعتی هستند که در زمینه های شستشوی مبدلهای حرارتی پکیج و انواع ابگرمکن ها و شستشوی مدارهای مختلف تاسیساتی استفاده میشود . 

این مدل از پمپ ها به دلیل ساخته شدن 100درصدی از مواد های اولیه ضد خوردگی که در برابر موادهای اسیدی مقاوم هستن ، در زمینه هایی که مایعات ویژگی اسیدی دارند یا در فعالیت بخارهای اسیدی وجود دارد ؛ بسیار مناسب است و به کاربرده میشود .  

از مزیت های این پمپ ها میتوان ساختار کوچک و قابل حمل بودن پمپ ، شرایط عملکرد آسان و سریع، کارایی بالا، قابلیت کارکرد با اسید داغ (تا دمای 120 درجه)، رسوب زدایی، نگهداری آسان و طول عمر بالای  ذکر کرد .

از این نوع از پمپ ها در زمینه های پمپ اسید شویی آبگرمکن، پمپ شستشوی مبدل، پمپ اسید شویی پکیج استفاده میشود .

کاربرد های پمپ اسید شویی

  • پمپ اسید شویی چیلر
  • پمپ اسید شویی آبگرمکن

برای استعلام قیمت پمپ اسید شویی میتوانید از طریق شماره های زیر با ما تماس بگیرید .

تلفن : 33116747-021

تلفن همراه : 7238191-021

مقالات پیشنهادی  معرفی انواع اسید و میزان خورندگی

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.