پمپ اسیدی صنعتی

پمپ اسیدی صنعتی

یکی از خطراتی که در صورت عدم استفاده از پمپ اسیدی در صنایع سنگین و خطرناک ، ممکن است رخ دهد ؛ نشت سیال به بیرون از دستگاه است البته ممکن است که بخار اسیدی آن نیز به بیرون از دستگاه راه پیدا کند . 

در این صورت نه تنها دستگاه شما آسیب دیده و به مرور زمان آسیب دیده و از رده خارج میشود و شما به اجبار باید خسارت زیادی را بپردازید بلکه برای نیروهای انسانی بسیار خطرناک است و ممکن است این بخارهای اسیدی باعث بیماری در افراد درون محیط کار شود . 

خطراتی که نشتی به همراه دارد : 

در اول باعث میشود که خورندگی سیال اسیدی درون دستگاه را از بین برده و عملکرد پمپ به مرور زمان به صفر برسد و خسارت زیادی را به کار شما برساند . 

آسیب مستقیمی که این عمل ایجاد کند : در صورتی که اسید به بیرون از دستگاه راه پیدا کند و با فلزات روی سطوح آن برخورد کند باعث ایجاد بخار سمی میشود که این بخار ها باعث آسیب به بدن انسان ( سیستم تنفسی ، چشم ها ، سیستم عصبی و … ) میشود . 

همچنین نشتی سیالات باعث آزاد شدن گاز هیدروژن میباشد ( ممکن از تماس یک ماده ی قابل اشتعال با فلزات دیگر به دست بیاید) و این گاز میتوان در یک فضای بسته انفجار و آتش سوزی را به همراه داشته باشد . 

نشت مایعات اسیدی مانند سولفوریک اسید و تماس آن با فلزات دیگر ، باعث آزاد شدن سولفور دی اکسید میشود و این گاز نیز قابل اشتعال بوده و ریسک آتش سوزی دارد . 

آسیب دیگری که میتواند به همراه داشته باشد آزاد شدن گازهای سمی در محیط کار است که میتواند موجب آسیب یا حتی مرگ نیروی کار شود

‫0/5 ‫(0 نظر)
مقالات پیشنهادی  پمپ اسید دست دوم

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.