معایب گیربکس خورشیدی

معایب گیربکس های خورشیدی

گیربکس خورشیدی یکی از انواع گیربکس های صنعتی می باشد که نسبت به دیگر مدل ها مزایا و معایبی دارد . در این مطلب به معایب گیربکس خورشیدی خواهیم پرداخت :

یکی از معایبی که میتوان به این نوع از گیربکس ها نسبت داد ، عدم امکان استفاده از آن در مکان های کوچک است ، به همین دلیل این نوع از گیربکس ها برای مشاغل یا صنعت هایی که مشکل کمبود دارند اصلا مناسب نمیباشد . 

یکی دیگر از معایب این نوع از گیربکس ها ، نیاز مداوم به روغن کاری این گیربکس میباشد ، با توجه به ساختار و نوع عملکرد آن همواره نیاز است که عمل روغن کاری انجام شود . 

همینطور طراحی پیچیده ای که دارد را هم میتوان یکی از معایب آن ذکر کرد .

گیربکس خورشیدی با اینکه یکی از پرمزایا ترین گیربکس های صنعتی میباشد ، اما به طور طبیعی یکسری معایب نیز دارد و برای گروهی از مشاغل اصلا مناسب نمیباشد . 

این گیربکس برای مشاغل یا صنایعی که محیط کاری کمی دارند اصلا مناسب نمیباشد و به همین دلیل به طور معمولی بسیار کم در صنایع کوچک دیده میشود که استفاده شود . 

دیگر عیب این گیربکس نیاز مرتب به به روغن کاری آن میباشد ، که دلیل این عمل نوع ساخت و عملکرد آن میباشد . 

طراحی پیچیده ای که این گیربکس دارد هرچند باعث شده است که در صنایع بزرگ و مهم بسیار استفاده شود واما در مقابل در برابر بعضی دیگر گیربکسها که طراحی ساده ای دارند یک اشکال هرچند کوچک به حساب میاید . 

شما چه معایبی از گیربکس خورشیدی دیده اید ؟ در کامنت ها برامون بنویسیدی

مقالات پیشنهادی  معرفی معروف ترین تولید کننده گیربکس خورشیدی در ایران و جهان

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.