الکتروگیربکس | گیربکس

الکتروگیربکس وظیفه انتقال قدرت را برای کنترل سرعت و نحوه انتقال آن می باشد . الکترو گیربکس از دو یا چنده چرخ دنده شامل میشود که این چرخ دنده ها در تماس با یکدیگر باعث انتقال حرکت از یک محور دورانی به محوری دیگر با سرعت و گشتاور های متغیر استفاده میشود . گیربکس ها مکانیزم مکانیکی هستند که نقش بسزایی در سرعت ، راندمان و عملکرد انتقال قدرت در بسیاری از ماشین آلات و سیستم های مکانیکی دارد .  

اگر در خیابان از کسی بپرسید گیربکس چیست مطمئنا اولین چیزی که به ذهنش میرسد گیربکس اتومبیل است است اما کاربرد الکترو گیربکس در ماشین آلات راهسازی ، معدنی ، کشاورزی ، جرثقیل ها ، صنایع دقیق و بسیاری صنایع دیگر است . گیربکس ها معمولا به عنوان کاهنده سرعت شناخته میشوند ولی شایان ذکر است که گیربکس ها قابلیت افزایش سرعت دورانی ( گیربکس افزاینده ) را هم دارند که البته با این عمل گشتاور کاهش می یابد . گروه صنعتی درویش آماده ارائه مشاوره فنی انتخاب نوع گیربکس و توان و دور مناسب برای مورد استفاده شما می باشد .

دسته بندی انواع الکتروگیربکس

بهترین برندهای گیربکس موجود در بازار ایران

گیربکس وظیفه انتقال نیرو بین الکتروموتور و مصرف کننده توان را دارد . همان طور که قبلا هم گفتیم این انتقال می تواند برای افزایش یا کاهش سرعت باشد . گیربکس ها براساس کاربردی که دارند دارای نسبت تبدیل های مختلفی می باشد . گیربکس هایی هم تولید می شوند که از آن ها فقط برای تغییر جهت دوران استفاده میشود که اصطلاحا به آنها گیربکس RAN گفته میشود . 

انتخاب الکتروگیربکس مناسب بستگی به کاربرد آن دارد . در کل باید تجهیزاتی انتخاب شود که هم از لحاظ هزینه تمام شده کار و هم از لحاظ راندمان مناسب باشد . 

اجزای الکترو گیربکس 

  • چرخ دنده : اصلی ترین قسمت قطعات الکتروگیربکس است .
  • پوسته : تمام چرخ دنده ها در این قسمت قرار میگیرند .
  • کاسه نمد : وظیفه محافظت الکتروموتور در مقابل عوامل محیطی مثل گرد و غبار و … را دارد
  • درپوش کنترل روغن

 

الکتروگیربکس کاهنده 

در این گیربکس ها سرعت کاهش می یابد که باعث افزایش گشتاور می شود 

الکتروگیربکس افزاینده

در صنایعی که احتیاج به سرعت بالا می باشد از این نوع گیربکس استفاده میشود که در اثر آن گشتاور کاهش می باشد 

انواع گیربکس 

۱ -گیربکس هلیکال 

۲ – گیربکس شافت مستقیم ( هلیکال شافت مستقیم ) : این گیربکس معمولا برای کاربردهای سنگین استفاده میشود 

۳ – گیربکس حلزونی : این گیربکس ها امکان کاهش زیاد میزان سرعت را دارند که مهم ترین ویژگی آن است . از این گیربکس در صنایع معدنی و … استفاده میشود 

۴ – گیربکس خورشیدی : یکی از انواع گیربکس شافت مستقیم می باشد که طول عمر بسیار بالای انها در کنار دقت عمل بالا ، باعث محبوبیت بالای آن شده است که راندمان بسیار بالایی نیز دارد . 

۵ – گیربکس هلیکال شافت عمودی 

گیربکس هلیکال شافت عمودی غیر هم راستا 

 همچنین جهت دسترسی شما مشتریان گرامی به اطلاعات فنی گیربکس های موردنیاز، کاتالوگ تمامی برندهای مختلف در جداول زیر جمع اوری شده است . همچنین میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

انتخاب گیربکس مناسب :
نحوه محاسبه گشتاور خروجی الکتروگیربکس :
T: P.9950/N2
T: گشتاور [rpm]
T: P.9950/N2
P: توان [kw]
N2: دور خروجی [rpm]
با داشتن گشتاور و اعمال فاکتور ایمنی از جداول مربوطه گیربکس مورد نظر را انتخاب می کنیم.
گیربکس چیست؟
الکتروگیربکس عرفا عامل نیروی جنبشی و حرکت در صنعت الکتروموتور است که به دو دسته جریان مستقیم DC وجریان متناب AC رایج تقسیم می‌شود. در‌صنعت معمولا‌ از الکتروموتور های AC استفاده می شود. که خود به دو دسته تک فاز وسه فاز تقسیم می‌شود.
الکتروموتور تک فاز درتوان های پایین حد‌ود ۱۲/۱ اسب یا ۷٫۵ اسب موجوداست ودر توان‌های بالاتر‌از‌موتورهای سه‌فاز استفاده می‌شود‌. با توجه به مشخصات سیم‌پیچ الکتروموتور ، سرعت دوران‌ آنها معمولا‌ ۷۰۰،۹۱۰،۱۴۲۵،۲۸۵۰ دور بر دقیقه است.
در بسیاری ازمواقع در ماشین‌آلات صنعتی به سرعتهایی متفاوت از سرعت های رایج الکتروموتور های نیاز داریم؛ در برخی مواقع، بنا به محدودیت فضا، نیازمند تغییرزاویه محور دروان هستیم.
الکتروگیربکس یکی ازبهترین و ایمن ترین روشهای رفع این نیازاست. برای تبدیل دور الکتروموتور با نسبت بالا‌(سرعت خروجی پایین)، برای تغییرجهت محور دوران‌ برای افزایش‌گشتاور با‌ راندمان بالا، ……می توان از‌ گیربکس که مجمو‌عه ای ا‌زچرخدنده هاست، استفاده نمود.
به طور كلي گيربكس دنده خورشيدي، بسته به ميزان كاهش دور، از طبقات مختلف تشكيل مي شود كه در هر طبقه نسبت هاي دور به طور معين و به صورت مستقل كاهش مي يابد. بدين نحوه كه تعدادي چرخ دنده دور ورودي هر طبقه را كاهش داده و به طبقه بعد منتقل مي كنند: لذا به واسطه چند مرحله اي بودن كاهش دور در اين نوع الکتروگیربکس ها امكان به دست آوردن دورهاي ايده ال در محدوده اي بين ۰٫۵ تا ۸۰۰ دور در دقيقه وجود دارد. معمولا، نسبت تبديل در هر طبقه اين نوع گیربکس ها بين ۳ تا ۷ متغير است.
لیست قیمت گیربکس
لطفا جهت دسترسی به لیست قیمت گیربکس به صفحه لیست قیمت گیربکس مراجعه نمایید.
کاتالوگ گیربکس و ابعاد گیربکس
مشتری عزیز در صورت نیاز به اطلاعات فنی گیربکس با برند دلخواه خود لطفا ابتدا از منوی بالا نوع گیربکس مدنظر خود را انتخاب نمایید. در غیر این صورت با مراجعه به بانک کاتالوگ، کاتالوگ مد نظر شامل اطلاعات فنی گیربکس و ابعاد گیربکس، را دانلود نمایید.

گیربکس صنعتی

گیربکس های صنعتی ، از تجهیزاتی هستن که شما در همه ی کارخانه های به کار میروند و به نوعی میتوان گفت بدون این عضو نه تنها کارخانه ها بلکه بسیاری از صنایع در کار خود می مانند . هر صنف یا کارخانه ای به نوعی با این ابزار در ارتباط است ! چه گیربکس های کوچک با عملکرد کم چه گیربکس های بزرگ برای صنایع سنگین یا حتی صنایع مادر !
از طرفی باید انتخاب این ابزار یکسری اطلاعات را داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب ممکن را با توجه به نیاز خود انجام دهید ! لازمه ی این انتخاب درست شناخت آن است .
این ابزار انواع مختلفی دارد ، ما در این مقاله آن ها را گرد هم آورده ایم که تا کار شما را آسان تر سازیم !
با گیربکس ها بیشتر آشنا شوید :
به طور کلی گیربکس های صنعتی ، ماشین ها یا ابزارهایی هستند که در جهت انتقال نیروی مکانیکی از مبدا منبع تولید نیرو به مقصد مصرف کننده و به وجود آوردن گشتاور، سرعت دورانی مورد نیاز مصرف کننده ، در صنعت استفاده میشوند.
این گیربکس در حقیقت در نقش یک واسطه بین منبع نیرو و مصرف کننده به حساب می آیند ، این عضو باعث ایجاد انعطاف پذیری بین منبع نیرو و مصرف کننده میشود . به دلیل وجود داشتن هماهنگی بین گشتاور ، سرعت دورانی تولید شده توسط منبع و مصرف کننده ، به ماشینی نیاز پیدا میشود که ایجاد کردن این هماهنگی را در نقش یک واسطه بر عهده بگیرد . و این واسطه گیربکس های صنعتی می باشند .
اینکه منبع تولید نیرو از چه نوع سوختی استفاده میکند یا اصلا منابع تولید نیرو از چه نوع می باشد ، تنها موضوع مهم این است که منبع نیروی تولید شده از طریق شفت ورودی وارد گیربکس شده و گیربکس آن را به گشتاور تبدیل کند .
دستگاه هایی که می توانند نیروی مورد نیاز گیربکس را تولید کنند : الکتروموتور ها ، موتورهای دیزل ، موتور های بنزینی ، موتورهای بنزینی ، موتوهای گاز سوز ، توربین های بخار ، توربین های گازی ، توربین های آبی ، توربین بادی ، موتورهای جت و منابعی که نیروی خود را از صفحه های خورشیدی میگیرند .
شما میتوانید هر کدام از این ماشین ها را انتخاب کنید فقط کافی نیروی تولید شده از طریق گیربکس به شکل گشتاور در بیاید .
نمونه هایی از کاربرد های گیربکس ها در صنایع مختلف :
سیستم هوا در فاضلاب ، سازمان های آب
انتقال آب و نفت
انواع جرثقیل سقفی
دستگاه های کشش و نبرد آهن
واگن کش های صنعتی برای حمل سنگ بار
آسانسورهای باری
انواه کوره های گردان
ساخت انواع رول باز کن ها
اخت انواع دستگاه های حفر چاه

یک گیربکس از چه چیز هایی تشکیل میشود ؟
چرخدنده : در گیربکس ها ، مهم ترین عضو تشکیل دهده چرخدنده ها می باشند ، که با توجه به توع گیربکس ، شکل و جنس آن متفاوت است .
پوسته گیربکس : در این عضو دنده ها قرار می گیرند و به طور معمول جنس آن از چدن های ریخته گری می باشد.
شافت های ورودی و خروجی : شکل این شافت ها به صورت سوراخ ( hollow ) و یا شافت (solid ) هستند و فولادی جنس هستن .
یاتاقان ( bearing ) : برای تحمل بار های شعاعی و محوری شافت های گیربکس مورد استفاده قرار میگیرد .
نشت بند (seal) : یا همان کاسه نمد که از آن برای محافظت از بیرینگ ها در برابر عوامل خارجی مانند گرد وغبار و همچنین نگهداری روغن موجود در پوسته ؛ استفاده میشود .
درپوش : مورد استفاده برای کنترل روغن و کاسه نمد .

دو دسته ی کلی گیربکس ها :
گیربکس های کاهنده
این نوع گیربکس های در مابین محرک و متحرک قرار می گیرد و دور مورد نیاز گیربکس تولید می کند . این نوع گیربکس در تیپ های مختلفی تولید میشود . در این نوع سرعت تولید شده کم شده و آن را به گشتاور تبدیل میکند . بین سرعت دور و مقدار گشتاور ، رابطه ای عکس وجود دارد . هر چقدر که سرعت دور کاهش یابد ، گشتاور بیشتر میشود .
بهره وری بالا
ابعاد کوچک و مناسب
نصب و استفاده آسان
بهره دهی مطمئن و بدون ایراد
در طراحی و ساخت تجهیزات خطوط انتقال و جابجایی و تغییر مواد،کاربرد شایانی دارند

۷٫ گیربکس های افزاینده
در صنعت های مادر و پالایشگاهی ، از گیربکس انتظار میرود دور بالایی تولید کنند ، این نوع گیربکس را گیربکس های افزاینده می نامند !
در این نوع ، دور بیشتر شده و گشتاور کاهش می یابد . به عنوان مثال گیربکس های افزاینده در سانتریوفیوژ ها استفاده میشود .

انواع گیربکس صنعتی :

گیربکس حلزونی
این گیربکس از یک ماردون فولادی که سخت کاری پیوسته ساخته میشود ، سنگ خورده می باشد و یک چرخدنده که معمولا نیز از جنس برنز می باشد . ماردون و چرخدنده باعث ایجاد حرکت سینماتیک گیربکس های حلزونی میشود . در این گیربکس ها شمایل ساختار آن و زاویه ی خروجی آن باعث در صنعت ها بسیار مورد اعتماد هستند . ویژگی عملکرد نرم و کم بودن اصطکاک آن در بالابرنده هایی مانند آسانسورها که به گشتاور و حرکت نرم نیاز است ، بسیار مورد توجه قرار میگیرد . همچنین در کانوایر ها و دستگاه های انتقال مواد های کوچک نیز بسیار پر استفاده هستن .
از ویژگی های دیگر آن است که مشکل برگشتگی یا خود قفل شوندگی را ندارد . ماردون تنها راه گردش محور خروجی گیربکس است .
در ویژگی خود قفل شوندگی هر چقدر قطر ماردون و چرخدنده حلزونی بیشتر باشد ، تاثیر آن نیز بیشتر خواهد بود . در نسبت های بالای ، ویژگی خود قفل شوندگی عملکرد کامل دارد . البته این گیربکس را میتوان در هشت حالت مختلف نصب کرد که این ویژگی باعث راحتی استفاده از آن میشود .

گیربکس هلیکال ( شافت مستقیم )
این گیربکس ها از تعدادی چرخدنده تشکیل میشوند که سااختاری مارپیچ شکل دارد . چرخدنده های مورد استفاده در این نوع گیربکس ساده ولی با امتداد پروفیل مورب نسبت به امتداد شفت هستن . انتقال نیرو در این نوع از جعبه دنده ها بخاطر ساختار چرخدنده هایش به شکل حرکت در یک نقطه در امتداد سطح دنده هایش صورت میگیرد و
از این گیربکس ها به دلیل کم سروصدا بودن و عملکرد نرم چرخدنده های آن ، در صنعت های انتقال نیرو بسیار استفاده میشود ؛ هر چند از آن میتوان در دور ها و توان های بالایی نسبت به دنده های ساده عماکرد گرفت .
اصول کارکرد گیربکس هلیکال به این صورت می باشد ” با کاهش دور ، گشتاور را در خروجی آن افزایش میدهد ”
دنده های مورب با دنده های صاف تفاوت هایی در زمینه ی صدا و تماس در سطح آن دارد . در دنده های مورب به دلیل بیشتر بودن سطح تماس ( نسبت به دنده های راست) عملکردی بیشتر و سروصداهای کمتری نیز دارد .

گیربکس آویز :
چند محوری بودن این گیربکس ها باعث شده است توانایی تهیه ی نسبت های بالایی می باشد در کنار این توانایی ، به وجود آوردن گشتاور های مقدار بالا نیز از توانایی های آن می باشد . این گیربکس در صنعت و زمینه هایی که به گشتاور های بالا و عملکرد دائم نیاز باشد مانند دستگاه های میکسر یا دستگاه های محرک خطی موجود در جرثقیل های سقفی ، بسیار پر استفاده می باشند .
این دسته از گیربکس ها مانند نوع هلیکال ، از چرخدنده هایی با امتداد پروفیل مورب نسبت به امتداد شفت تشکیل می شوند ، و تنها نکته ی تفاوت بین آن ها این است که این نوع دارای ساختاری محوری به شکل موازی ، است .
این دسته از جعبه دنده ها به دلیل همیشگی بالا بودن مقدار روغن ، ظرفیت حرارت بالاتری هم نسبت به دنده های هلیکال دارند ، خود این ویژگی باعث بیشتر شدن طول عمر گیربکس و جلوگیری از زود آسیب دیدن آن میشود .
بالا بودن توانایی در انتقال نیرو به شفت های خروجی ( به شکل همزمان ) از دیگر ویژگی های گیربکس آویز می باشد .

گیربکس کرانویل پینیون
این نوع از تعدادی چرخدنده هلیکال و دو چرخدنده با قابلیت انتقال گشتاور زاویه ۹۰ ساخته میشود . به دلیل انتقال نیرو در محور های متعامد ، غیر متعامد و متنافر شکل به سیستم درگیری دنده در سطح های مورب نیاز است که آن را چرخدنده های مخروطی مانند ایجاد میکند . درگیری پروفیل دنده های مخروطی مارپیچ شکل ، همزمان صورت میگیرد و کارکرد نرم تری نسبت به دنده های مخروطی ساده دارد و توانایی ایجاد گشتاور های بالاتر در عین حال بدون ضربه و صدا را دارد .


گیربکس های ترکیبی
این نوع ، با سفارش مشتری و به صورت تکی و یا به شکل کوپله شده با موتور که همان موتور گیربکس الکتروگیربکس است ، به تولید می رسد . با توجه به کاربری مورد نیاز مشتری ، حالت طراحی و ساخت متفاوت می باشد .

گیربکس خورشیدی
امروزه ، در صنایع مختلفی اعم از کارهای سنگین و سبک برای کم یا زیاد کردن دور ، بالا بودن نسبت تبدیل و نیازمندی به توان های بسیار در فضاهای محدود و بهره وری بالا ، از این نوع گیربکس استفاده می شود . این نوع در صنایع نوین بخاطر توانایی کار در دورها و توان های بالا پرکاربرد می باشد همچنین این گیربکس دو نوع تک استیج و چند استیج طراحی و تولید میشود . نسبت تبدیل در هر طبقه گیربکس بین ۳ تا ۷ می باشد .

پارامترهای مهم در انتخاب گیربکس
توان ورودی ( قدرت الکتروموتور با واحد های کیلو وات با اسب بخار )
دور ورودی ( دور چرخش شافت الکتروموتور در دقیقه )
دور خروجی ( دور چرخش شافت خروجی گیربکس در دقیقه )
اندازه گشتاور خروجی ( بر حسب نیوتن متر )
نسبت تبدیل ( برابر با تقسیم عدد دور خروجی برد عدد دور ورودی )
نوع ماشین مورد نظر
دمای محیط مورد نظر
شرایط محیط مانند گرد و خاک ، رطوبت ، یخ زدگی ، استوایی
موتور محرک
نوع انتقال بین موتور گیربکس
آرایش محورها
مقدار بار شعاعی یا پیشران و علت آن
نصب گیربکس را اصولی انجام دهید !
یکی از کار های مهم بعد از خرید گیربکس ، رنگ کردن آن است . این عمل بهتر است ابتدا ، بر روی کاسه نمد پوششی را قرار دهید و سپس رنگ زدن را شروع کنید .
به دلیل زیاد بودن ارتعاش گیربکس ها ، لازم اس به صورت دائم آن را با یک پایه به زمین نصب کنید .
برای جلوگیری آسیب دیدن قطعات داخلی گیربکس و استهلاک آن ، ضرورت دارد که در بازه های زمانی مشخصی قطعات را گریس کنید . کوپلینگ هیدرولیکی، محدود کننده گشتاور و کلاچ از جمله ی این قطعات می باشد .
این را در نظر بگیرید قبل راه اندازی گیربکس حتما باید مقدار روغن موجود را چک کنید تا از مقدار مقدر شده کمتر نباشد .
تلورانس قطعات داخل گیربکس باید بر اساس استاندارد انجام شود .
در صورتی که میزان ضربه وارده به گیربکس زیاد باشد ، حتما باید از قطعاتی نظیر دمپ کننده استفاده کنید و این نوع قطعات با توجه به شرایظ شما متفاوت می باشد .

گروه درویش با کمال میل منتظر تماس شما است تا بتواند گیربکس مورد نیاز شما را با بهترین سرویس ارائه دهد !
برای سفارش با ما تماس بگیرید !

استعلام گیربکس